International Field Artillery Conference, Karbówko 28-30 listopada 2019 r.

Szanowni Państwo,
Podczas trwania konferencji International Field Artillery Conference w Karbówku zorganizowanej przez Centum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu pod auspicjami Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych, firma Pagacz Defence Group zaprezentowała rozwiązania sprzętowe dedykowane artylerii i wojskom rakietowym, ze szczególnym uwzględnieniem ich szeroko rozumianych działań.

Podczas prezentacji żołnierzom został zademonstrowany a następnie omówiony szczegółowo sprzęt firmy: iXblue, Thermoreknikx, Polaris Solutions Ltd. i Marom Dolphin.

Oferta firmy Pagacz Defence Group spotkała się z wielkim zainteresowaniem ze strony uczestników konferencji, którzy w praktyce mogli ocenić wysoką jakość i funkcjonalność prezentowanego przez nas sprzętu.

Pagacz Defence Group zaprezentował wszechstronne urządzenie termowizyjne Thermoteknikx TiCAM, które służy do nadzoru i obserwacji w dzień i nocy. TiCAM w swojej pracy posługuje się  niechłodzonym obrazem MicroCAM 3, który charakteryzuje się o wysoką rozdzielczością. Dodatkowo wyposażone jest w kompas magnetyczny, GPS zapewniający lokalizację i współrzędne, wskaźniki laserowe oraz cyfrową rejestrację obrazu w czasie rzeczywistym. TiCAM idealnie nadaje się do obserwacji, akcji poszukiwawczo-ratowniczej, ochrony granic oraz dla jednostek specjalnych.

Urządzenia firmy iXBlue służą w wojskach rakietowych i artylerii do wykonywania misji polegających na pozycjinowaniu broni i topografii. Integrują one system nawigacji bezwładnościowej (INS), który odpowiada za zapewnienie pozycji, kursu i wysokość w czasie rzeczywistym. Za sprawą ww. technologii system gwarantuje natychmiastowe wsparcie dla artylerii i zapewnia zespołom topografii dużą elastyczność w terenie.

Dopełnieniem ww. oferty sprzętowej były specjalistyczne plecaki taktyczne Marom Dolphin oraz unikalny system mat kamuflujących Rajuga, które zabezpieczają użytkowników przed urządzeniami termowizyjnymi.

Konferencji towarzyszy duże zainteresowanie ofertą sprzętu PDG
System ochronny Jaruga w trakcie testów z wykorzystaniem urządzeń termowizyjnych
System mat ochronnych Rajuga
Praktyczny pokaz sprzętu
Plecak taktyczny Marom Dolphin
Stoisko firmy PDG
Zainteresowanie ofertą produktową PDG
Termowizja TiCAM firmy Theroteknix
System mat kamuflujących i chroniących przed termowizją Rajuga
Urządzenie firmy iXBlue

fot. © Przemysław Miller/Pagacz Defence Group