Podsumowanie Military Ski Patrol 2020 Challange, Szklarska Poręba

Military Ski Patrol 2020 Challange

fot. © Akademia Wojsk Lądowych

Szanowni Państwo,
Firma Pagacz Defence Group brała udział w IV edycji zawodów zorganizowanych przez Zakład Rozpoznania i Wojsk Aeromobilnych oraz Sekcję Szkoleń Wysokogórskich Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

W imprezie tej brały udział czteroosobowe zespoły żołnierzy z USA, Czech, Niemiec, Ukrainy i Polski – 17 drużyn było wyposażonych w narty ski-turowe oraz plecaki z obciążeniem 15 kilogramów miało do pokonania ponad 50 kilometrów tras w warunkach górskich.

W trakcie zawodów, oprócz biegu górskiego na nartach zawodnicy oceniani byli m.in. z zakresu topografii, skialpinizmu oraz survivalu.

Na trasie zawodnicy odbywali strzelanie bojowe z różnych jednostek broni, udzielali pierwszej pomocy, przeciągali pojazd za pomocą technik alpinistycznych, wykonywali rzut granatem, działali w terenie objętym zagrożeniem lawinowym, poszukiwali osoby zasypanej przez lawinę, ewakuowali rannego na toboganie oraz bytowali w improwizowanym schronieniu typu QUINZEE w śniegu.

Military Ski Patrol 2020 Challange
Military Ski Patrol 2020 Challange
Military Ski Patrol 2020 Challange
Military Ski Patrol 2020 Challange
Military Ski Patrol 2020 Challange
Military Ski Patrol 2020 Challange

fot. © Tomasz Goleniowski/EOD TECH

Jednym z elementów ww. zawodów było strzelanie bojowe, które odbywało się z wykorzystaniem manekina treningowego III generacji Phantom, który umożliwia tworzenie najwyższej jakości środowiska treningu w warunkach kontrolowanych, które pozwalają na bezpieczną organizację szkolenia.

Phantom jest innowacyjną, polską konstrukcją, która powstała i została opracowana jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku w temacie szeroko rozumianych tematycznie szkoleń związanych z realizacją treningów uwzględniających pełen zakres procedur o charakterze strzeleckim oraz ewakuacyjno-medycznych, które prowadzone są w trudnych i niesprzyjających warunkach operacyjnych.

Przeprowadzone na terenie Karkonoszy i Gór Izerskich zawody nawiązują w swojej formule do przedwojennych zawodów Military Patrol, które zostały następnie rozegrane jako jedna z oficjalnych dyscyplin na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w roku 1924.

Firma Pagacz Defence Group, która była jednym z partnerów ww. imprezy dziękuje uprzejmie wszystkim Uczestnikom, którzy aktywnie postanowili wziąć w niej udział.