RunFlat

RunFlat International powstała w 2001 roku jako spółka wywodząca się z przedsiębiorstwa Westley Plastics, znanego w świecie producenta polimerów stosowanych w systemach run-flat. Dziedzictwo firmy wiąże się z grupą Westley – która jest europejskim liderem w dziedzinie inżynierii odlewnictwa nieżelaznego, której początki sięgają rewolucji przemysłowej XIX wieku. W 1960 roku powstała Westley Plastics, rozwijająca technologie polimerowe zastępujące cięższe, droższe oraz mniej odporne na zużycie wyroby metalowe.

RunFlat International jest spółką zależną, i jednocześnie partnerem Westley Plastics, która specjalizuje się wyłącznie w systemach run-flat. Nasz materiał kompozytowy został opracowany i jest przetwarzany specjalnie do zastosowań typu run-flat. Nasze produkty posiadają wiele patentów.

System RunFlat – to specjalistyczne wkładki (polimerowe) mocowane do obręczy/felgi kół wewnątrz opony. W przypadku przebicia opony wkładki umożliwiają kierowcy utrzymanie kontroli nad prowadzonym pojazdem i kontynuowanie bezpiecznej jazdy (z jedną lub wieloma uszkodzonymi oponami).

W czasie kiedy opony są napompowane, wewnętrzna wkładka RunFlat nie ma żadnego niepożądanego wpływu na prowadzenie pojazdu. Natomiast w przypadku utraty powietrza w oponie, wewnętrzna wkładka uniemożliwia odkształcenie się opony, a to z kolei umożliwia kontynuowanie jazdy do momentu, kiedy pasażerowie wraz z przewożonym ładunkiem dotrą do bezpiecznego miejsca/bezpiecznie na miejsce.

Produkty RunFlat są systematycznie badane w oparciu o normy wojskowe takich organizacji jak: FINABEL i NATO, a także w oparciu o standardy amerykańskie. Ponadto były one testowane przez przedstawicieli takich producentów jak: Plasan (test 300 km) oraz Mercedes (test 150 km). Nasze produkty są testowane pod względem charakterystyki balistycznej, kontroli trakcji pojazdu oraz odległości pokonywanej przez pojazd – poruszający się na jednym, dwóch lub wszystkich uszkodzonych oponach. Specjalistyczne polimery oraz opatentowane wzory wkładek, zostały opracowane w celu sprostania wszelkim wymogom użytkowników. Niezawodność produktów RunFlat potwierdzono również w ostatnich działaniach militarnych w Iraku i Afganistanie, gdzie zostały one bardzo dobrze ocenione przez naszych klientów, co zdecydowanie umocniło naszą pozycję na rynkach światowych.