Bridgeway Pro-Barriers

Irlandzka firma Bridgeway Pro-Barries specjalizuje się w produkcji specjalistycznych barier fortyfikacyjnych, które produkowane są z zgrzewanej galwanizowanej siatki, posiadającej certyfikat ISO 9001 – gwarantuje produkt o długiej żywotności.

Każda produkowana przez Bridgeway Pro-Barries bariera jest następnie wykładana wytrzymałą geowłókniną, która jest specjalnie wytwarzana pod kątem wysokiej odporności na promieniowanie UV, dzięki czemu finalny produkt uzyskuje parametry odpowiednio długiej żywotności.

Zapory Bridgeway Pro-Barriers zostały przetestowane w najtrudniejszych warunkach pola walki nie tylko pod kątem swojej wytrzymałości, ale również realnej zdolności kumulacji oraz efektów i skutków fali uderzeniowej. Potwierdzają to specjalistyczne testy zderzenia uderzeniowego PAS 68 N3, które to odpowiadają amerykańskiej normie K12.

Zapory posiadają też ocenę QinetiQ UK dotyczącą standardów klasyfikacji STANAG 2280 w zakresie użycia ciężkiego karabinu maszynowego kaliber 12,7-14,5 mm AP, artyleryjskich pocisków kalibru 155 mm, rakiet 122 mm oraz urządzeń wybuchowych przenoszonych bezpośrednio na ciele człowieka. Systemy barier zostały przetestowane przez specjalistów w zakresie testów zderzeń i testów balistycznych.

Bridgeway Pro-Barriers również idealne rozwiązanie do ochrony przed klęskami żywiołowymi, takimi jak np. powodzie. Trend budowania na obszarach zalewowych wprowadził zagrożenie powodziowe i stał się poważnym zmartwieniem dla obszarów mieszkalnych i biznesowych. Można je budować w wielu różnych konfiguracjach, tak aby zapewnić skuteczną ochronę np. cały obszaru, na którym znajdują się ważne zasoby materiałowo-sprzętowe lub infrastruktura odpowiadająca za prawidłowe funkcjonowanie danego obszaru.

Poszczególne elementy Bridgeway Pro-Barriers można z powodzeniem szybko wypełnić lokalnym materiałem, takim jak piasek, ziemia lub małe skały i kamienie. Natomiast wszędzie tam, gdzie mur zabezpieczający będzie funkcjonować długo można go wypełnić betonem i ozdobić, aby znacząco poprawić jego walory estetyczne.