Condor

Firma Condor Non-Lethal Technologies jest wiodącym brazylijskim producentem specjalizującym się w produkcji nieśmiercionośnych urządzeń – paralizatorów, granatników kalibru 40 mm i amunicji dla wszelkiego rodzaju państwowych służb porządkowych oraz sektora ochrony prywatnej.

Condor Non-Lethal Technologies jest uznanym graczem na globalnym rynku obrony i bezpieczeństwa, który specjalizuje się w rozwoju zaawansowanych nieśmiercionośnych technologii, które umożliwiają organom policyjno-porządkowym na adekwatne do zdarzenia stosowanie siły, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie liczby przypadków wymagających użycia przez funkcjonariuszy broni palnej.

Dzięki temu działania o charakterze policyjno-porządkowym oraz militarne cechuje większe poszanowanie praw człowieka, które łączy w sobie również aspekty większej ochrony życia przy jednoczesnej ochronie fizycznej funkcjonariuszy służb mundurowych oraz ludności cywilnej.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii o charakterze non-lethal udało się m.in. opracować dla armii szeroką gamę amunicji przeciwpiechotnej np. o kontrolowanym uderzeniu, w której pociski zostały wykonane z gumy lub innych nieśmiercionośnych, bezpiecznych w użyciu materiałów.

Ofertę firmy uzupełniają wybuchowe granaty gazu łzawiącego, granaty dymne oraz spraye pieprzowe, które znajdują szczególne zastosowanie w jednostkach specjalnych armii i siłach policyjno-porządkowych.

Jakość produktów Condor Non-Lethal Technologies weryfikowana jest poprzez specjalnie opracowany system badań i testów, które przeprowadzane są w niesprzyjających warunkach, które umożliwiają na nieustanne podnoszenie standardów jakości oraz generowanie nowych technologii.

Wszystkie produkty Condor Non-Lethal Technologies przechodzą proces certyfikacji armii brazylijskiej.