FY-Composites

FY-Composites Oy posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie rozwoju, projektowania, produkcji i utrzymania szerokiej gamy środków ochrony balistycznej. Naszą filozofią jest ścisła współpraca z klientem, by znaleźć najlepsze rozwiązania, techniczne jak i ekonomiczne, adekwatne do indywidualnych potrzeb. FY-Composites jest nie tylko producentem wyrobów katalogowych. Dysponuje również niezbędnymi umiejętnościami i doświadczeniem w realizacji projektów indywidualnych. Nasze produkty nadają się do wielu zastosowań i realizacji różnych celów – sprawdzają się na polu walki, w trakcie rozminowywania i podczas operacji humanitarnych. W gronie potencjalnych użytkowników są wojskowe siły lądowe, powietrzne i morskie, policja, straż graniczna oraz organizacje humanitarne. Nasza linia produktów składa się z hełmów oferujących różne poziomy ochrony, kasków ochronnych, daszków balistycznych, systemów schronów do szybkiego montażu Armor® „RASS”, tarcz do usuwania min, osłon kuloodpornych oraz paneli do opancerzania pojazdów, statków, kontenerów, itp. Naszym częstym zadaniem jest również realizacja projektów poufnych, wykonywanych na specjalne zamówienie naszych klientów. Wszystkie nasze produkty przeszły rygorystyczne testy i procedury weryfikacyjne – nie tylko testy balistyczne, ale także badania terenowe, testy starzenia się materiału oraz testy bezpieczeństwa. Mimo że w weryfikacji naszego produktu stosujemy wszystkie obowiązujące międzynarodowe standardy testowe, klient może również zażyczyć sobie przeprowadzenia własnych – indywidualnych procedur badawczych.

Osłony balistyczne – system schronów szybkiego montażu

Rapid Armor® Shelter System – System Schronów Szybkiego Montażu (opatentowany międzynarodowo) jest to skodyfikowany w NATO innowacyjny system ochrony balistycznej. Ten posiadający wojskowy certyfikat system osłon balistycznych jest idealnym rozwiązaniem dla szybko przemieszczających się pododdziałów i grup bojowych. Ściany fortyfikacyjne mogą być budowane i demontowane w przeciągu kilku minut, co umożliwia żołnierzom zorganizowanie ochrony podczas krótkich postojów czy działań. Panele balistyczne zapewniają ochronę ludzi i mienia przed oddziaływaniem odłamków i pocisków. System jest prosty i łatwy w użyciu. Dwa bazowe kształty paneli, kwadraty o bokach 950 mm i wadze ok. 18 kg, oraz trójkąty o bokach 950 mm i wadze ok. 8 kg, wyposażone w innowacyjne zaczepy oraz pomocnicze podpórki umożliwiają uzyskanie dużej liczby kombinacji schronów w bardzo krótkim czasie.

Lekkie Kompozytowe Drzwi Opancerzone

Opatentowana koncepcja drzwi, włazów i pokryw – LASS (Lightweight Armored Structure Solution) rozwiązuje wiele problemów, jak:

  • dodatkowy ciężar który powoduje pogorszenie właściwości trakcyjnych,
  • dodatkowa wewnętrzna warstwa przeciwodpryskowa – spall-line

Ochrona balistyczna jest osiągnięta dzięki warstwom ochronnym, które skutecznie rozbijają i zatrzymują pociski. Struktura materiału wykorzystywana jest również jako część konstrukcji nośnej.

Więcej mogą się Państwo dowiedzieć na stronie: www.balistyka.com.pl.