Kongsberg Target System

Norweska firma KONGSBERG TARGET SYSTEMS, znana uprzednio pod nazwą Kongsberg Mikroelektronikk, została założona w 1994 roku przez grupę ludzi, których pasją jest strzelectwo połączone z doskonaleniem tego typu umiejętności.

KONGSBERG TARGET SYSTEMS jest na rynku niekwestionowanym liderem w zakresie przyjaznych dla użytkownika rozwiązań umożliwiających rozwój róznego rodzaju krajowych programów strzeleckich, z uwzględnieniem możliwości strzelania na duże odległości, które odgrywa istotną rolę w dzisiejszym systemie obronności, bezpieczeństwa jak również producentów broni i uzbrojenia.

Trzon firmy KONGSBERG TARGET SYSTEMS stanowią nie tylko eksperci w zakresie szeroko pojętego strzelectwa, ale również specjaliści z zakresu mikroelektroniki i oprogramowania, którzy stworzyli unikatowy elektroniczny system umożliwiający pewną identyfikację trafień.

Rozwiązania oferowane klientom przez KONGSBERG TARGET SYSTEMS radykalnie zmieniają wizję dotychczasowego strzelectwa, ponieważ nie tylko umożliwiają wydłużenie dostępnego czasu strzelania na dowolnym torze oraz umożliwiają organizację rozgrywek z jednoczesnym wyświetlaniem nie tylko na monitorze każdego strzelca,ale również natychmiastowe przekazanie informacji dotyczących wyników za pośrednictwem dużych czytelnych ekranów lub przez Internet.

Zastosowanie ww. rozwiązań to także optymalizacja polegająca na mniejszej ilości personelu odpowiadającego za obsługę strzelnicy, brak błędów w przypadku uderzenia dwóch pocisków w to samo miejsce, bo system wykryje obydwa strzały, nieograniczone możliwości relacjonowania zawodów, automatyczne generowane rankingów strzelców, które aktualizowane są po każdej rundzie oraz większą wytrzymałość gumowego celu w porównaniu do tradycyjnego. System ten przystosowany jest także do pracy w każdych warunkach klimatycznych, bez względu na wilgotność, temperaturę, wiatr oraz śnieg co jest pokłosiem wymogów, które postawiło Norweskie Stowarzyszenie Strzelców – Det Frivillige Skyttervesen.

Wysoka jakość oraz precyzja wykonania KONGSBERG TARGET SYSTEMS udowodniła, że doskonale radzi on sobie również z ekstremalnie wysokimi temperaturami i jasnym światłem słonecznym, czego dowodem jest jego popularność w USA, Australii oraz Indiach.

KONGSBERG TARGET SYSTEMS jest obecny w blisko 30 krajach na całym świecie, gdzie zainstalowanie ponad 12.000 elektronicznych celów strzeleckich w ponad 1.100 różnych klubach sportowych, myśliwskich, jednostkach wojskowych, policji oraz straży granicznej.

KONGSBERG TARGET SYSTEMS jest także uznanym organizatorem dużych prestiżowych  zawodów strzeleckich, do których m.in. można zaliczyć Mistrzostwa Norwegii – Landsskytterstevnet, które gromadzą 6000 strzelców.

Niezależnie od tego czy strzelasz zawodowo czy amatorsko, potrzebujesz precyzyjnych wyników. Elektroniczne systemy celów otwierają zupełnie nowe możliwości, natychmiastowe ukazanie wyniku, automatyczne sumowanie punktów z kilku rund, tworzenie rankingów czy prezentacja rezultatów na telebimie.

Krótki opis systemu:

W momencie uderzenie pocisku w cel, następuje kalkulacja w którym miejscu miało to miejsce i przesłanie danych do monitora strzelca bez jakichkolwiek opóźnień, bez potrzeby podchodzenia do tarczy. Przewagi systemu nad tradycyjnym strzelaniem:

  • Natychmiastowa informacja o wyniku
  • Mniej ludzi potrzebnych do obsługi strzelnicy
  • Większa wytrzymałość gumowego celu w porównaniu do tradycyjnego (od 500 do 1500 strzałów)
  • Brak błędów w przypadku uderzenia dwóch pocisków w to samo miejsce! system wykryje obydwa strzały
  • Nieograniczone możliwości relacjonowania zawodów: na telebimie, telewizorze, na żywo w internecie
  • Automatycznie generowane rankingi strzelców, aktualizowane po każdej rundzie.
Kongsberg Target System - cel
Kongsberg Target System w użyciu
Kongsberg Target System - odbiornik