MantisX

MantisX - system szkolenia strzeleckiego

fot. © MantisX.com

MantisX to innowacyjny trenażer strzelecki, który skutecznie pomaga profesjonalistom oraz entuzjastom strzelectwa trenować w sposób dużo bardziej efektywny. Urządzenie działa równie dobrze podczas standardowego treningu na strzelnicy z użyciem ostrej amunicji.

MantisX jest dwuczęściowym elektronicznym system diagnostycznym, który wnikliwie bada pracę strzelca na języku spustowym pistoletu.

Pierwszym elementem ww. systemu jest niewielkie, wyposażone w wewnętrzny akumulator i ładowane poprzez port USB, bezprzewodowe urządzenie montowane na szynie montażowej pistoletu, które w swoim wnętrzu posiada wbudowaną baterię oraz układy elektroniczne.

Sercem urządzenia jest układ pomiarowy składający się z działających w trzech kierunkach elektronicznego żyroskopu i akcelerometru. Dane z układu, odczytywane są z częstotliwością około 1000 razy na sekundę, a następnie przesyłane są poprzez łącze Bluetooth do aplikacji działającej na telefonie komórkowym strzelca. Aplikację można pobrać za pośrednictwem Internetu. Jest dostępna dla smartfonów z systemem Android i IOS.

MantisX - system szkolenia strzeleckiego
MantisX - system szkolenia strzeleckiego

fot. © MantisX.com

Program analizuje wszystkie otrzymane dane i następnie ocenia poprawność oddanego strzału w skali 1-100, a rodzaj i skalę popełnionego przez strzelca błędu przedstawia w jednym z pól przypominających tarczę zegara diagramu.

Papierowy pierwowzór ww. diagramu został stworzony przez instruktorów szkoły strzeleckiej amerykańskich US Marines. Miał on formę okręgu podzielonego na szereg stref-wycinków. Każda z tych stref to miejsce, w którym w wypadku popełniania jakiegoś konkretnego błędu, pojawiają się przestrzeliny.

MantisX wykrywa nie tylko każdy oddany strzał, ale również analizuje ruch broni podczas ściągania języka spustowego oraz przyznaje punkty za każdy strzał, który oznacza odchylenie od prawidłowej postawy celowania.

W oparciu o wzorce poruszania się broni, MantisX wychwytuje obszary, które można poprawić i dostarcza cenne wskazówki, które ułatwiają poprawę motoryki strzelca, wyniki oraz precyzję samego strzału.

MantisX rejestruje wyniki treningów strzeleckich i tworzy użyteczne raporty, które pozwalają określić nawyki strzeleckie, zmierzyć postępy oraz określić cele do osiągnięcia.

Dzięki MantisX można prowadzić treningi strzeleckie ćwiczyć w dowolnym miejscu o dowolnej porze.

Więcej na temat trenażera strzeleckiego MantisX.