Milfoam

MILFOAM  jest Fińską firmą, która specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju środków przeznaczonych do skutecznego czyszczenia broni palnej każdego kalibru. W swoim bogatym asortymencie oferuje ona klientom cały szereg unikalnych rozwiązań stosowane w procesie czyszczenia różnego rodzaju jednostek broni palnej.

MILFOAM w oferowanych przez siebie rozwiązaniach opiera się nie tylko na unikalnej, opatentowanej technologii piankowej, ale również umiejętnym-harmonijnym połączeniu tradycji z innowacyjnością, tworząc w ten sposób zaawansowane technologicznie produkty.

Stosowanie opatentowanej technologii MILFOAM  gwarantuje użytkownikowi nie tylko wiele ułatwień, ale także zwiększa wydajność broni palnej. Zapewnia większą trwałość sprzętu, ponieważ eliminuje konieczność tradycyjnego mechanicznego czyszczenia broni różnego kalibru, a także bezpiecznie i skutecznie usuwa nagromadzoną miedź oraz resztki prochu.

Firma MILFOAM  stworzyła nowoczesny system czyszczenia luf różnych kalibrów spełniający potrzeby nowoczesnej armii i dający przy tym wysokiej jakości rezultaty. System idealnie usuwa problem zamiedziowania, mosiądz, węgiel oraz inne niepożądane pozostałości zanieczyszczeń, które zalegają w lufie i komorze.

MILFOAM proponuje kompleksowe rozwiązanie łączące w sobie elementy mechaniczne i chemiczne, czyli połączenie technologii wibrująco-pneumatycznej szczotki wraz z nowoczesną technologią pianową.

Produkty MILFOAM są z powodzeniem stosowane m.in. przez Fińskie Siły Zbrojne oraz wielu innych użytkowników na całym świecie.

VPB – wibracyjno-pneumatyczna szczotka czyszcząca

Została stworzona specjalnie z myślą o szybkim i efektywnym czyszczeniu wszystkich typów broni w kalibrze od 23 do 35 mm oraz kalibrze od 76 do 155 mm. Proces czyszczenia z wykorzystaniem ww. systemu nie powoduje uszkodzeń w materiale, z którego wykonana jest lufa oraz nie powoduje korozji w jej wnętrzu. Oferowany klientom system zapewnia nie tylko uniwersalne rozwiązanie polegające na samym czyszczeniu broni, ale także daję użytkownikowi możliwość zmiany typu szczotki i stożka, którą operator z łatwością dostosowuję do swoich potrzeb.

VPB zaprojektowano w celu optymalnego spełnienia wszystkich oczekiwań i wymagań związanych z procesem konserwacji i czyszczenia różnego rodzaju typów broni w warunkach polowych, dzięki czemu jego części są odporne na działanie niesprzyjających czynników zewnętrznych.

Niekwestionowaną zaletą systemu VPB jest łatwość jego konserwacji oraz ewentualnej naprawy, ponieważ jego konstrukcja opiera się na budowie modułowej gwarantującej szybką naprawę w warunkach polowych poprzez wymianę niedziałającej części. Wszystkie części mogą też zostać wymienione bez potrzeby używania specjalistycznych narzędzi oraz posiadania wysokiej wiedzy technicznej przez jego użytkownika. Zaletą wykorzystania systemu VPB jest również duża oszczędność, ponieważ jego wszystkie części składowe są wysoce odporne, a całe urządzenie wymaga jedynie minimalnej konserwacji. Trwałość systemu VPB zapewnia niezawodne użytkowanie przez okres powyżej 10 lat.

VPB jest podręcznym systemem, który mieści się w niewielkich rozmiarów walizce, dzięki czemu transport i jego przenoszenie wymaga tylko jednej osoby.
System używa zewnętrznego źródła powietrza, które może być zapewnione przez przenośny kompresor lub jakiekolwiek inne urządzenie. Nie zawiera też w sobie żadnych części elektrycznych.

VPB zaprojektowano z myślą o ciężkich warunkach pracy. System odporny jest również na ekstremalne temperatury od -20°C do +55°C.

System VPB jest z powodzeniem wykorzystywany nie tylko w Finlandii, ale również Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Japonii.

Pianownica

Jest dodatkowym urządzeniem zwiększającym możliwości czyszczące systemu VPB, które skutecznie i równomiernie umożliwia rozprowadzić warstwę piany wewnątrz czyszczonej lufy, dzięki czemu zmniejsza się znacząco ilość używanej z zachowaniem wysokich efektów i standardów procesu czyszczenia.

Do urządzenia wlewa się płyn Milfoam Forrest i następnie wprowadza się je do wnętrza lufy. Następnie uruchamia się urządzenie i pianownica rozprowadza warstwę piany we wnętrzu lufy. Pianę pozostawia się w lufie na okres 20-30 min – tak samo jak ma to miejsce przy wykorzystaniu pianki Milfoam Forrest 500. Następnie przystępuje się do właściwego czyszczenia lufę przy użyciu VPB. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może zaoszczędzić czas potrzebny na usunięcie zabrudzeń przy użyciu samej tylko szczotki.

Pianownica Milfoam
Milfoam VBP
Milfoam VBP
Pianownica Milfoam
Milfoam VBP
Milfoam Forrest - olej i pianka