Nanuk

NANUK to kanadyjska firma, która specjalizuje się w produkcji specjalistycznych skrzyń transportowych i walizek, które z powodzeniem sa wykorzystywane m.in. przez wojsko, policję, straż pożarną oraz wiele innych służb mundurowych z zachowaniem standardu MIL-SPEC.

NANUK jest firmą, która skutecznie stara się dla swoich klientów znaleźć optymalne rozwiązania gwarantujące najwyższy standard jakości w zakresie transportu. W tym celu analizowane są dokładnie wszystkie indywidualne potrzeby użytkowników, którzy oczekują od nas w efekcie końcowym opracowania jak najlepszego i innowacyjnego rozwiązania, które zdecydowanie przekroczy ich oczekiwania.

Nasza długoletnia wiedza w zakresie precyzyjnego projektowania niestandardowych wnętrz skrzyń i walizek, które wykonane są z pianki, z uwzględnieniem pełnej integracji systemów pozwala nam zaoferować klientom unikalne rozwiązania, które z racji swojej innowacyjności spełnią zawsze ich wysokie wymagania i oczekiwania. Wyroby firmy NANUK podlegają również m.in. zasadom personalizacji.

Wszystkie skrzynie NANUK zostały zaopatrzone w opatentowany system zatrzasków Power Claw (US Patent no. 8,297,464), który doskonale chroni transportowany ekwipunek. Dzięki systemowi Power Claw nie ma najmniejszej obawy, że skrzynia lub walizka otworzy się samoistnie, nawet podczas ekstremalnych warunków transportowych lub wykonywanych zadań. Zintegrowana przesuwna blokada posiada trwałą poliwęglanową konstrukcję oraz system dwustopniowych zatrzasków ściskowych, które czynią, że skrzynie i walizki NANUK nie dają się otworzyć w sposób przypadkowy.

Obudowy skrzyń transportowych i walizek firmy NANUK spełniają normę ochrony IP67, co oznacza, że mogą być one zanurzone przez 30 minut na głębokości 90 cm. Wszystkie uszczelnienia zostały zaprojektowane i wykonane na bazie doświadczeń oraz całego szeregu testów w ekstremalnie trudnych warunkach, z którymi mamy do czynienia podczas misji bojowych, akcji poszukiwawczo-ratowniczych czy transportu sprzętu drogą morską.

Materiały, z których są produkowane skrzynie i walizki NANUK nie podlegają procesowi deformacji pod wpływem czasu oraz nie występuje w nich niepożądany efekt zmęczenia materiału.

Ochronne właściwości skrzyń i walizek firmy NANUK doskonale spełniają swoją rolę w wielu różnych trudnych i niesprzyjających warunkach użytkowania.

Skrzynie i walizki transportowe NANUK cechuje niezależnie od miejsca i okoliczności wysoka niezawodność, dzięki czemu transport i przechowywanie w ich wnętrzu przedmiotów ważnych, wrażliwych na wstrząsy, upadki czy niepożądane działanie czynników zewnętrznych wymagało zastosowania do ich produkcji materiału NK-7. NK-7 jest nie tylko lekki, ale jednocześnie wyjątkowo mocny i trwały. Posiada również zdolność absorpcji wstrząsów i uderzeń, które wspomagane są też przez specjalnie zaprojektowane zaokrąglone rogi, grube ścianki i wystające za obrys skrzyni wykończenia.

Wszystkie ww. cechy czynią ze skrzyń i walizek NANUK optymalnego gwaranta skutecznej ochrony.

Skrzynie transportowe NANUK zostały wyposażone dodatkowo w wytrzymałe, zintegrowane ze skrzynią otwory, które umożliwiają jeszcze lepiej zabezpieczyć transportowany za pomocą kłódek ekwipunek.

Dodatkowo konstrukcja skrzyń transportowych NANUK pozwala na ich łatwe i bezpieczne piętrzenie – pod warunkiem jednak, że wszystkie posiadają ten sam rozmiar. Służą do tego specjalnie zaprojektowane i odpowiednio wyprofilowane stopki, które znajdują się w dolnej części skrzyń i dopasowane do nich elementy wykończenia pokrywy eliminują ryzyko zsunięcia się, co pozwala na ułożenie kilku skrzyń jeden na drugiej. Rozwiązanie takie pozwala nie tylko zaoszczędzić i zagospodarować miejsce, ale również ułatwić transport wielu skrzyń na raz.

Dlatego firma NANUK zaopatruje na całym świecie w swoje skrzynie i walizki transportowe wojsko oraz inne służby mundurowe. Są one również popularne wśród entuzjastów outdooru i doskonale służą im do transportu sprzętu fotograficznego, kamer czy komputerów, które wymagają szczególnej ochrony przed: wstrząsami, uderzeniami, kurzem, wodą i pyłem.

Niezawodność wszystkich produktów firmy NANUK sprawia, że stanowią one oczywisty wybór, którego dokonują profesjonaliści.