Olympus

OLYMPUS (z jap. オリンパス株式会社 Orinpasu Kabushiki-gaisha) – japońskie przedsiębiorstwo produkujące sprzęt fotograficzny, rejestratory dźwięku, aparaturę medyczną oraz urządzenia przemysłowe. Zostało założone w 1919 roku jako TAKACHIHO SEISAKUSHO.

Założyciel firmy, Takeshi Yamashita, założył ją z pomocą finansową swojego poprzedniego pracodawcy w celu rozpoczęcia produkcji mikroskopów. Takeshi Yamashita był zdania, że kopiowanie importowanych produktów nie wystarczą i nigdy nie staną się siłą napędową, która posłuży do rozwoju przedsiębiorstwa. Dlatego optował za stworzeniem czegoś naprawdę oryginalnego i innowacyjnego. W czerwcu 1920 roku marzenie Yamashity o stworzeniu pierwszego nowoczesnego domowego mikroskopu spełniło się. W firmie bowiem powstał mikroskop o nazwie Asashi.

Trzy dekady później OLYMPUS opracował na potrzeby medycyny pierwszą na świecie kamerę żołądkową. To zapoczątkowało proces daleko idących innowacji, które stały się siłą napędową dla całej firmy w dziedzinie technologii opto-cyfrowej

Nazwa OLYMPUS po raz pierwszy pojawiła się w 1921 roku. Początkowo firma nosiła nazwę Takachiho Seisakusho, co w mitologii oznaczało nazwę szczytu Góry Takachiho, która była domem bogów i bogiń. W 1942 roku nastąpiła zmiana nazwy na Takachiho Optical Co., Ltd. – był to czas kiedy produkty optyczne stanowiły podstawę frofilu firmy. W 1949 roku po raz kolejny dokonano zmiany nazwy na Olympus Optical Co., Ltd. Nazwa ta również ściśle powiązana jest z mitologią, ale tym razem już grecką i tym samym dała początek firmie korporacyjnego międzynarodowego wyrazu. Ostatecznie w 2003 roku przyjęto nazwę Olympus Corporation.

OLYMPUS jestm.in. twórcą pierwszego otwartego systemu lustrzankowych aparatów aparatów cyfrowych systemu 4/3.

Wizytówką technologiczną będącą doskonałym przykładem zaawansowanego rozwoju i dużego stopnia innowacyjności firmy OLYMPUS są urządzenia wideoskopowe służące do zdalnej kontroli i działań o charakterze inspekcyjnym w nowoczesnym środowisku przemysłowym. Wideoskopy oferują nie tylko dużą mobilność w zakresie ich wykorzystania, inteligentne obrazowanie, które połączone jest z wieloma zaawansowanymi funkcjami, ale również są optymalnym narzędziem służącym do zapewnienia wysokiego poziomu kontroli wizualnej.

W ofercie firmy OLYMPUS znajduje się bowiem szeroki asortyment różnego rodzaju wideoskopów, fiberoskopów i boroskopów, które mają różną średnicę, długość oraz opcję prowadzenia oglądu. Wideoskopy OLYMPUS należą do najbardziej wszechstronnych systemów kontroli wizualnej, dzięki czemu odpowiadają szerokiemu spektrum wielu różnych wymagań o charakterze kontrolno-inspekcyjnym. Dzięki zastosowaniu monitora LCD o wysokiej rozdzielczości zapewniają użytkownikowi jasny obraz oraz prostotę obsługi urządzenia włącznie z możliwością dokonywania nagrania.

IPLEX NX to zaawansowany wideoskop przemysłowy, który łączy w sobie nie tylko mobilność i rozbudowane funkcje użytkowe, ale też intuicyjną-prostą obsługę z wysoką wytrzymałością. Przeprowadzanie inspekcji z wykorzystaniem obrazu o wysokiej jakości lub usuwanie przedmiotów to jedynie przykłady wszechstronności zastosowań tego urządzenia, którego multifunkcjonalność zastosowań przekroczy oczekiwania jego użytkownika.

Wideoskop IPLEX GX/GT, dzięki wymiennym sondom inspekcyjnym i źródłom światła, dotykowemu ekranowi o przekątnej 8 cali oraz zaawansowanym opcjom obrazowania zapewnia użytkownikowi optymalną równowagę pomiędzy wszechstronnością, możliwościami obrazowania i łatwością obsługi urządzenia.

Wideoskop IPLEX YS to bardzo długi, trzydziestometrowy system przemysłowej kontroli optycznej, który został wyposażony w innowacyjne laserowe oświetlenie oraz artykulację sondy. Urządzenie to udostępnia bezprecedensową jakość obrazu i gwarantuje użytkownikowi duży poziom manewrowości.

Urządzenie to doskonale sprawdza się w miejscach, które wymagają dużego zasięgu penetracji, takich jak np. wymienniki ciepła, rury kotłowe czy wodociągi. Umożliwia on skuteczną penetrację i oględziny trudno dostępnych miejsc na dystansie do 30 m.

Produkty