SaFT

SAFT to francuska firma, która od ponad 100 lat specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju specjalistycznych baterii i akumulatorów.

SAFT to światowy lider, który słynie na świecie z produkcji lekkich kompaktowych, solidnych systemów zasilania dla różnego rodzaju sprzętu w tym m.in. uzbrojenia. Firma zajmuje się również rozwojem innowacyjnych rozwiązań odpowiedzialnych za szeroko pojęte magazynowanie energii elektrycznej, które przyczyniają się do zwiększenia możliwości urządzeń z nich korzystających.

Firma SAFT oferuje klientom szeroki wachlarz rozwiazań w dziedzinie baterii Li-SOCl2, Li-SO2, Li-MnO2, Li-ion, Ni-Cd oraz Ni-MH, które mogą być konfigurowane w dowolny sposób zgodnie z zapotrzebowaniem dla konkretnych urządzeń i systemów uzbrojenia.

Baterie SAFT, które produkowane są z myślą o przeznaczeniu wojskowym charakteryzują się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale również niewielką masą własną oraz dużą wydajnością, która jest gwarantem długiego i pewnego użytkowania sprzętu, w którym zostały one zainstalowane.

Zoptymalizowane systemy, które oferuje klientom firma SAFT osiagają maksymalną wydajność i tym samym umożliwiają długie i sprawdzone wykorzystanie poprzez wysoką gęstość energii, długi czas pracy, brak opóźnienia napięcia, wysoką tolerancję na zmienny zakres temperatur, długi czas przechowywania oraz brak toksycznych związków metali ciężkich.