Téléflow

Téléflow to francuska firma, która znana jest z technologii Télégonflage umożliwiającej skuteczną kontrolę i regulację ciśnienia w oponach w trakcie jazdy. Dzięki temu rozwiązaniu można bezpiecznie pokonywać zróżnicowany teren, nie zatrzymując się po drodze. Łatwo wyobrazić sobie, jak ważne jest to w trakcie operacji taktycznych wojska, gdy ciężki pojazd na śniegu, piasku czy polnej drodze może mieć zmieniane ciśnienie w oponach bez zatrzymywania się.

Unikatowa technologia sprawia, że korzystanie z danego pojazdu jest oszczędnie pod względem zużycia paliwa i bezpiecznie nawet w ekstremalnych warunkach. Co ważne, opony przez dłuższy czas zachowują pożądane właściwości.

Téléflow specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży swoich systemów od 1994 roku. Unikatowa technologia jest rokrocznie instalowana w ponad 1500 pojazdach używanych do zadań specjalnych na każdym z kontynentów. Celem firmy jest niezawodność, co odzwierciedla slogan „La bonne pression à tout”, który można przetłumaczyć jako „Dobre ciśnienie przez cały czas”.

Produkty dostarczane przez markę Téléflow spełniają kryteria certyfikatów ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 oraz ISO/TS 16949. Z oferty francuskiej firmy korzystają między innymi producenci pojazdów wojskowych, rolniczych i niestandardowych oraz piloci rajdowi. Atutem jest możliwość dostosowania technologii do konkretnych kół i opon.

Systemy centralnego pompowania kół do pojazdów

 • wojskowych
 • ciężarowych
 • rolniczych
 • interwencyjnych
 • rajdowych
 • osobowych

Stacjonarny system centralnego pompowania kół (GCA)

Szybkie i precyzyjnego ustawianie ciśnienia w oponach podczas postoju pojazdu.

Programowalny system centralnego pompowania kół (GRP)

Téléflow GRP1
Téléflow GRP2

Podczas jazdy użytkownik może dowolnie (w zakresach przewidzianych dla opon) ustawiać i w pełni kontrolować ciśnienie w ogumieniu – realizacja nastaw ciśnienia przebiega w sposób automatyczny. System jest w pełni konfigurowalny przez użytkownika, pozwala na zarządzanie parametrami i aktualizacjami oprogramowania.

Automatyczny system centralnego pompowania kół (GRA)

Téléflow GRA5
Téléflow GRA4, panel

Podczas jazdy użytkownik może wybrać jeden z 4 zaprogramowanych wcześniej progów ciśnienia, np. do jazdy po szosie, po drodze nieutwardzonej (szutrowej), po grząskim piasku (błocie, śniegu…), także w zależności od obciążenia (z ładunkiem lub bez).

Zawory sterujące Téléflow

Téléflow, zawory
Téléflow, zawory

Opatentowana konstrukcja wielofunkcyjnych zaworów zapewnia szybkie dostosowanie ciśnienia i pracy w najtrudniejszych warunkach. Z ponad 70 000 zaworów, zaprojektowanych i wyprodukowanych od czasu ustanowienia Téléflow – firma może potwierdzić skuteczność i niezawodność tych urządzeń w wielu sytuacjach. W ciągu ponad 20 lat produkcji niespełna 1% zaworów wymagało naprawy lub wymiany, z czego zdecydowana większość awarii była efektem niewłaściwego użytkowania (np. w wyniku niewłaściwego montażu, uszkodzenia mechanicznego itd.).

Korzyści wynikające z zastosowania systemów centralnego pompowania kół

Poprawa mobilności pojazdu

 • polepszenie warunków jazdy w trudnym terenie
 • umożliwienie przemieszczania po niestabilnym, nieutwardzonym podłożu (piaszczyste wydmy, tereny podmokłe, śnieg, etc.)
 • ograniczenie zrywania przyczepności, buksowania

Korzyści ekonomiczne

 • Oszczędność paliwa
 • Redukcja zniszczeń na polach i drogach (mniejsze zagęszczanie gruntu)
 • Przedłużona żywotność ogumienia
 • Optymalizacja użytkowania opon terenowych i niskociśnieniowych

Zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu

 • Detekcja przebicia i kompensacja jego skutków podczas jazdy
 • Redukcja ryzyka rozerwania opony
 • Mniejsze wstrząsy i wibracje

W system CPK Téléflow dostarczony przez spółkę Pagacz Defence Group został wyposażony m.in. Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego – HARDUN – produkowany przez Rosomak SA w Siemianowicach Śląskich.

Rosomak z wkładkami RunFlat
Rosomak - Hardun z wkładkami RunFlat

Produkty