Téléflow

Téléflow to francuska firma, która znana jest z technologii Télégonflage umożliwiającej skuteczną kontrolę i regulację ciśnienia w oponach w trakcie jazdy. Dzięki temu rozwiązaniu można bezpiecznie pokonywać zróżnicowany teren, nie zatrzymując się po drodze. Łatwo wyobrazić sobie, jak ważne jest to w trakcie operacji taktycznych wojska, gdy ciężki pojazd na śniegu, piasku czy polnej drodze może mieć zmieniane ciśnienie w oponach bez zatrzymywania się.

Unikatowa technologia sprawia, że korzystanie z danego pojazdu jest oszczędnie pod względem zużycia paliwa i bezpiecznie nawet w ekstremalnych warunkach. Co ważne, opony przez dłuższy czas zachowują pożądane właściwości.

Téléflow specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży swoich systemów od 1994 roku. Unikatowa technologia jest rokrocznie instalowana w ponad 1500 pojazdach używanych do zadań specjalnych na każdym z kontynentów. Celem firmy jest niezawodność, co odzwierciedla slogan „La bonne pression à tout”, który można przetłumaczyć jako „Dobre ciśnienie przez cały czas”.

Produkty dostarczane przez markę Téléflow spełniają kryteria certyfikatów ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 oraz ISO/TS 16949. Z oferty francuskiej firmy korzystają między innymi producenci pojazdów wojskowych, rolniczych i niestandardowych oraz piloci rajdowi. Atutem jest możliwość dostosowania technologii do konkretnych kół i opon.