Hutchinson

HUTCHINSON to francuska firma, której historia rozpoczyna się w 1853 roku we francuskiej fabryce w Châlette-sur-Loing, założonej przez amerykańskiego biznesmena Hirama Hutchinsona. W 1860 roku przedsiębiorstwo otwiera swoje zakłady w: Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. W 1903 roku rusza produkcja opon samochodowych, która daje początek początek długich i niezwykle udanych relacji biznesowych z przemysłem samochodowym. W 1910 roku zostaje opracowane specjalne pokrywane płótno, które znajduje zastosowanie w nowych sterowcach – np. w słynnym Astra-Torres, który bierze w ten udział w pierwszym przelocie nad Kanałem la Manche. W 1936 roku zostaje wprowadzone innowacyjne zawieszenie Dynaflex, które tym samym tworzy nowe sposoby izolacji o charakterze antywibracyjnym do samolotów Bloch Marcel Dassault. Od 1942 roku firma HUTCHINSON wyposaża w swoje części całą flotę marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, a od roku 1950 użycie materiałów gumowych umożliwia też poprawę i zwiększenie komfortu podróży samochodem, pociągiem i metrem. Z nowych procesów izolacji akustycznej korzysta również branża budowlana.

Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji inteligentnych-nowoczesnych rozwiązań w zakresie szeroko rozumianej mobilności na morzu, na ziemi i w powietrzu. Zatrudniamy 44 000 współpracowników w 25 krajach.

Oferowane klientom rozwiązania w ww. zakresie nie tylko poprawiają poziom bezpieczeństwa, ale również czynią je jeszcze bardziej przyjaznymi i wygodniejszymi dla każdego użytkownika w zakresie ich zastosowania.

Filozofia firmy HUTCHINSON opiera się na dwóch podstawowych filarach, którymi są doskonałość operacyjna i innowacyjność.

Naszym klientom proponujemy inteligentne rozwiązania dla świata będącego w ruchu, Hutchinson współtworzy przyszłe rozwiązania w zakresie mobilności: bezpieczniejsze, wygodniejsze i bardziej odpowiedzialne. Nasza Grupa odpowiada na potrzeby klientów na ziemi, w powietrzu i na morzu, opierając swoją działalność na dwóch filarach: innowacyjności i doskonałości operacyjnej. Dzięki takiemu podejściu możliwe jest realizowanie nawet najbardziej śmiałych i wymagających pod względem zaawansowania technicznego projektów, które uwzględniają w sobie elementy komfortu związanego z ich wykorzystaniem, energooszczędności i bezpieczeństwa.

Zespoły naszych inżynierów projektują materiały, które są idealnie dostosowane do proponowanych przez nas klientom zintegrowanych rozwiązań, dzięki czemu wyniki związane z ich wdrożenia w zakresie jednego rynku wpływają korzystnie na rezultaty w obrębie innych rynków.

Dlatego oferowane przez nas rozwiązania znajdują szerokie zastosowanie w wielu różnych gałęziach gospodarki i przemysłu. Jesteśmy obecni w przemyśle lotniczym, samochodowym, kolejowym, stoczniowym, energetycznym oraz sektorze obronnym, gdzie z sukcesem realizujemy nawet najbardziej wymagające pod względem innowacyjno-technicznym wyzwania.

HUTCHINSON jest również niekwestionowanym liderem w zakresie różnorodnej specjalistycznej wiedzy m.in. w dziedzinie zaawansowanych systemów antywibracyjnych, zarządzania transferem płynów oraz rozwiązań w zakresie szeroko pojętych uszczelnień.