Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2019

Pagacz Defence Group konsekwentnie bierze czynny udział we wszelkiego rodzaju imprezach targowych, które dedykowane są służbom specjalnym oraz służbom porządku publicznego. Prestiż połączony z wysokim poziomem merytorycznym tej specjalistycznej imprezy, która organizowana jest m.in. we współpracy z Komendą Główną Policji i Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji jest gwarantem profesjonalizmu w zakresie prezentowanych rozwiązań dotyczących szeroko rozumianej problematyki bezpieczeństwa.

Stoisko Pagacz Defence Group w trakcie trwania Targów EUROPOLTECH cieszyło się szczególnym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli jednostek specjalnych, którzy mogli zapoznać się z najnowszą ofertą regulowalny taktycznych celowników laserowych zaprojektowany przez firmę Rheinmetall.

Z całej oferowanej przez nas gamy tego typu urządzeń optycznych na szczególną uwagę zasługuje celownik VTAL, który jest doskonałym przykładem bardzo wytrzymałego kompaktowego systemu celowania i oświetlania, który jest w stanie sprostać wymaganiom dzisiejszych karabinów szturmowych.Urządzenie to wyposażone jest w widzialny laserowy-czerwony wskaźnik celu, laserowy wskaźnik celu w podczerwieni oraz specjalny oświetlacz pracujący w trybie podczerwieni. Ten innowacyjny system zapewnia operatorowi doskonałą jakość wiązki oświetlenia wybranego uprzednio celu, która dodatkowo zwiększa możliwości taktyczne danej jednostki broni we wszystkich środowiskach i warunkach działania.

Rheinmetal celownik laserowy VARIO-RAY
Rheinmetal taktyczny dalmierz laserowy TAC-RAY
Rheinmetall celownik laserowy VTAL

fot. © Przemysław Miller/Pagacz Defence Group

Celownik VTAL jest również kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami noktowizyjnymi. Posiada trwałą metalową obudowę wyposażoną w zintegrowany uchwyt MIL-STD-1913/STANAG 4694. Ma płaską konstrukcję, dzięki czemu celowniki holograficzne broni nie są zasłonięte. VTAL posiada w pełni zintegrowany fabrycznie ustawiony blok emitera wiązki laserów, co ułatwia wyjustowanie celownika przez jego użytkownika. Obsługa regulowalnego taktycznego celownika laserowego  VTAL z ergonomicznie umieszczonym pojedynczym przyciskiem lub kablem zdalnego sterowania jest bezpieczna i prosta.

Celownik VTAL posiada elektronicznie ogniskowany promiennik podczerwieni, znacznik podczerwieni o dużej mocy, łatwą manualną obsługę przy pomocy jednego przycisku lub za pomocą kabla. Posiada klasę wodoodporności do 30 m i jest zasilany przy pomocy jednej baterii typu CR123.

Dopełnieniem naszej dedykowanej oddziałom specjalnym oferty ww. asortymentu był także modułowy celownik laserowy VARIO-RAY. Celownik ten jest niezwykle udanym następcą sprawdzonego w wielu trudnych akcjach militarnych celownika LLM01.

Nowy celownik po przeanalizowaniu wszystkich ocen swojego poprzednika został wyposażony w nowe lasery o zwiększonej mocy oraz unikalną technologię VARIO-RAY, która pozwala jego użytkownikowi elektronicznie ogniskować oświetlacz celu w podczerwieni, eliminując tym samym potrzebę zbędnego manipulowania bronią w ciemności.

Technologia VARIO-RAY jest doskonałym przykładem dużego postępu technologicznego w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz gotowości bojowej sprzętu, z którym współpracuje. Użytkownik nie musi zaprzątać sobie żadnymi innymi czasochłonnymi czynnościami, a jego ręce pozostają cały czas w gotowości na jednostce broni przez cały czas pracy z modułem światła laserowego.

Dla bezpieczeństwa oczu VARIO-RAY wykorzystuje opatentowaną koncepcję kodowanych kolorami  kabli z włącznikiem żelowym. Niebieskie i białe kable treningowe zapewniają bezpieczną dla oka moc lasera klasy 1 i 2, natomiast szare, brązowe i czarne kable bojowe uwalniają w pełni zainstalowaną moc lasera klasy 3R i 3B. VARIO-RAY jest również w stanie pomieścić czwarty system laserowy np. laser SWIR lub DSID.

Celownik charakteryzuje się w swojej pracy łatwą i intuicyjną obsługą, która odbywa się za pomocą trzech przycisków. Urządzenie posiada też w pełni zintegrowany fabrycznie blok emitera laserów. Posiada klasę wodoszczelności do 30 m i jest zasilane przez dwie baterie typu CR123.

VARIO-RAY zwiększona moc, doskonała precyzja
VTAL laserowy wskaźnik celu z doświetlaczem

fot. © Przemysław Miller/Pagacz Defence Group