Military Ski Patrol 2020 Challange, Szklarska Poręba 24-28 lutego

Military Ski Patrol 2020

Szanowni Państwo,
Firma Pagacz Defence Group bierze udział w elitarnych zawodach, które organizowane są przez Zakład Rozpoznania i Wojsk Aeromobilnych oraz Sekcję Szkoleń Wysokogórskich Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Zawody te przeznaczone są dla zespołów składających się z żołnierzy jednostek wojskowych, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

Celem zawodów jest sprawdzenie umiejętności działania żołnierzy i funkcjonariuszy w terenie górskim, w okresie zimowym, w standardzie EU Pooling & Sharing and Mountain Training Initiative na poziomie Basic 2 Level/ Winter of the Mountain Warfare Education and Training.

W trakcie zawodów są m.in. wykonywane zadania związane z marszem na czas z wykorzystaniem obciążenia w terenie wysokogórskim na nartach ski-turowych, technikami survivalowymi, ratownictwem lawinowym, strzelaniem bojowym z broni krótkiej i długiej w przygodnym terenie, technikami alpinistycznymi oraz budową różnego rodzaju schronień typu QUINZEE i bytowaniem.

Firma Pagacz Defence Group jest również partnerem ww. zawodów.