Kamera termowizyjna TiCAM 1000 wyróżniona w mediach

Termowizja TiCAM firmy Theroteknix

fot. © Przemysław Miller/Pagacz Defence Group

Szanowni Państwo,
Pragniemy poinformować, że kamera termowizyjna TiCAM 1000 firmy Thermoteknix Systems Ltd. oferowana przez firmę Pagacz Defence Group, która została zaprezentowana w kraju podczas trwania International Field Conference Karbówek 2019 spotkała się z wielkim zainteresowaniem ze strony mediów w charakterze nie tylko innowacyjnego urządzenia, ale również i konstrukcji.

TiCAM 1000 jest przeznaczony m.in. dla oddziałów specjalnych wojska, służb granicznych, jednostek policji oraz morskiej służby poszukiwania i ratownictwa SAR. Wyróżnienie to wraz ze wskazaniem jego wielofunkcyjności oraz dużej użyteczności w zakresie realizowanych zadań znalazło miejsce na łamach specjalistycznego magazynu branżowego „TACGEAR”.

TiCAM 1000 jest nowoczesnym systemem służącym do prowadzenia obserwacji zarówno w warunkach dziennych jak i nocnych. Urządzenie działa w oparciu o wykorzystanie w nim niechłodzonego obrazu termicznego MicroCAM 3, który charakteryzuje się o wysoką rozdzielczością. Kamera termowizyjna posiada również wbudowany moduł dalmierza laserowego typu Eyesafe, precyzyjny cyfrowy kompas magnetyczny World Magnetic Model, Bluetooth oraz wysokiej jakości funkcję cyfrowej rejestracji obrazu do 12 godzin i robienia zdjęć, która dokonywana jest w czasie rzeczywistym. Dokładność wszystkich współrzędnych i lokalizacji zapewnia system GPS w wersji L1 C/A Mil.

Zainteresowanie kamerą termowizyjną ze strony świata mediów oraz ekspertów i analityków ds. uzbrojenia wynika nie tylko ze względu na jej multifunkcjonalność w aspekcie szeroko rozumianych możliwości jej wykorzystania, ale dowodzi również faktowi przemyślanej, potwierdzonej celną analizą potrzeb rynku w zakresie prowadzonej przez naszą firmę polityki handlowej. Firma Pagacz Defence Group kładzie bowiem szczególny nacisk na rozwój oferowanych produktów oraz usług w strategicznych obszarach gospodarki narodowej RP.

TiCAM 1000 – więcej niż kamera termowizyjna (TACGEAR, styczeń 2020, Przemysław Miller) [2,67 MB]