Rheinmetall Norway AS

Vingmate 4500

fot. © Rheinmetall Norway AS

Rheinmetall Norway AS od ponad pół wieku jest uznanym i cenionym militarnym konsorcjum, które działa na terenie Skandynawii, z siedzibą w Tønsberg, na południe od Oslo. Od wielu lat firma współpracuje ściśle z norweskimi i szwedzkimi siłami zbrojnymi, rozwijając konsekwentnie ich zdolności bojowo-obronne z uwzględnieniem aktualnych oraz przyszłych potrzeb w celu zapewnienia im optymalnych możliwości operacyjno-bojowych.

Rheinmetall Norway AS specjalizuje się z dużymi sukcesami w zaawansowanych technologicznie produktach, które są przeznaczone dla żołnierzy służacych w wielu rodzajach wojsk, do których m.in. można zaliczyć systemy czujników i obserwacji oraz rozpoznania i kontroli ognia. Obejmują one również systemy wykrywania celów, kamery i system kierowania ogniem kalibru 40 mm.

Firma zajmuje się również eksportem swojego wyposażenia, które trafia do ponad dwudziestu odbiorców na terenie całego świata. Dodatkowo Rheinmetall Norway AS posiada wielu uznanych licencjobiorców, do których m.in. można zaliczyć na całym amerykański Rheinmetall Systems, który jest głównym poddostawcą produktów Rheinmetall Norway AS dla amerykańskiej zdalnie sterowanej stacji broni (CROWS).

Wiztówką firmy Rheinmetall Norway SA jest znakomity zespół i dział inżynieryjny, który utrzymuje firmę w światowej czołówce wytwórców zaawansowanych technologii militarnych, dzięki czemu jest to idealny partnerer strategiczny zarówno dla odbiorców wojskowych, jak i szeroko rozumianego przemysłu obronnego, w kontekście jego dalszej modernizacji technologicznej oraz efektywnemu zwiększeniu samego potencjału produkcyjnego.

 

Produkty