Rheinmetall Soldier Electronics GmbH

Rheinmetall

fot. © Rheinmetall Soldier Electronics GmbH

Rheinmetall Soldier Electronics GmbH Niemcy, jest członkiem uznanej na całym świecie grupy Rheinmetall. Firma ta specjalizuje się w produktach i usługach, które dedykowane są m.in. dla różnego rodzaju wojskowych i policyjnych jednostek specjalnych oraz standardowych jednostek piechoty. Wizytówką firmy są różnego rodzaju zaawansowane technologicznie laserowe urządzenia o charakterze celowniczym.

Firma Rheinmetall Soldier Electronics GmbH mieści się w Stockach, w pobliżu Jeziora Bodeńskiego i zatrudnia około 100 osób.

Bogata oferta produktów firmy Rheinmetall Soldier Electronics GmbH  zawiera nie tylko laserowe urządzenia celownicze, ale również cały szereg laserowych modułów świetlnych, które działają w widmie widzialnym i niewidzialnym (podczerwień) do całej gamy pistoletów i karabinów.

Rheinmetall Vario Ray LP
Rheinmetall Lumentator

fot. © Rheinmetall Soldier Electronics GmbH

Dodatkowo firma Rheinmetall Soldier Electronics GmbH zapewnia rozwiązania technologiczne obejmujące zakres kierowania ogniem dla granatników o małej i średniej prędkości kalibru 40 mm oraz bezodrzutowych karabinów przeciwpancernych, co znacznie poprawia celność tego typu jednostek broni.

Ofertą sprzętową firmy uzupełniają ponadto zaawansowane systemy identyfikacji laserowej i inny sprzęt optoelektroniczny, który dedykowany jest dla sił specjalnych i jednostek piechoty.

Działalność produkcyjna firmy jest regulowana przez system zarządzania jakością zgodny z normą DIN EN ISO 9001. W ten sposób Rheinmetall Soldier Electronics GmbH gwarantuje najwyższą jakość na wszystkich etapach procesu projektowania i produkcji.

Systemy i produkty

Asortyment produktów Rheinmetall Soldier Electronics GmbH obejmuje:

  • Moduły światła laserowego
  • Laserowy znacznik celu
  • Promienniki laserowe (IR)
  • Dalmierze laserowe z komputerem balistycznym
  • Laserowe wykrywanie swój/obcy
  • Laser Warners
  • Jednostki kierowania ogniem kalibru 40 mm
  • Lampy taktyczne

Produkty