Toci

Firma jest jednym z wiodących bałtyckich producentów produktów profilowanych i blaszanych wykorzystywanych w przemyśle maszynowym. W ofercie produkcji ma również elementy do nawigacji morskiej i do systemów zapewniających bezpieczeństwo w transporcie morskim.

Firma Toci jest oficjalnym dostawcą Vestas, duńskiego producenta elektrowni wiatrowych. Ma również zawartą umowę z Norweską Administracją Wybrzeża Kystverket, która świadczy usługi ratownictwa morskiego i pilotażu, Norweskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Norweskimi Siłami Obronnymi.

We współpracy z działem logistyki Norweskich Sił Obronnych opracowała i produkuje uchwyty do broni na pojazdy. Uchwyty można stosować na pojazdach typu kład, wozy opancerzone, pojazdy kołowe oraz na czołgach i artylerii samobieżnej. Za pomocą uchwytów  można przewozić broń stosowaną w armiach NATO typu: HK 416, HK 417, AG3, MP5 oraz broń użytkowania w Wojsku Polskim: karabinek BERYL,  mini BERYL i pistolety maszynowe.

Firma produkuje różnorodne produkty metalowe dla stacji paliw Shell na całym świecie. Produkty są przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach, a to ustanowiło surowe wymagania jakościowe dla zakładu. Jakość produktów zapewnia zaangażowanie całego zespołu w spełnianie wyżej wymienionych wymagań. Firma posiada certyfikaty jakości ISO 9001, ISO 14001 i CE EN 1090.

Firma Toci jest jednym z najbardziej rozwijających estońskich przedsiębiorstw świadczących usługi obróbki metali i cięcia laserowego. W ciągu ostatnich lat osiągnęła wzrost obrotów, a w ciągu ostatnich dwóch lat znacznie zwiększyła eksport do krajów skandynawskich i Europy Środkowej, jednocześnie podnosząc jakość produkcji.